+1
ŚwiatRybimOkiem 14 października 2015 19:02
Cześć wszystkim,

Moja miłość do Włoch jest wieka. Włochy przede wszystkim zauroczyły mnie pysznym jedzeniem, pięknymi widokami i ludźmi pozytywnie nastawionymi do świata. Tak na prawdę trzeba tam pojechać, żeby zrozumieć o czym jest mowa. Mówi się, że im dalej na południe tym bardziej da się odczuć włoski klimat, temperament i kuchnię. Jest to zdecydowanie prawdziwe stwierdzenia. Po odwiedzeniu w tym roku północnej części tego pięknego kraju mogę się pod nim podpisać obiema rękami.

Tym razem wybraliśmy się do Bergamo i jego okolic. Bilety lotnicze kupiliśmy w Wizz Air.


Lotnisko w Bergamo

Zaraz po wylądowaniu na lotnisku kupiliśmy bilety autobusowe do Mediolanu. Skorzystaliśmy z firmy przewozowej Terravision. Bilety kosztują 5 euro za osobę. Można je wykupić przez internet lub bezpośrednio na lotnisku, cena jest taka sama.

Po dotarciu do głównego dworca od razu zaczęliśmy szukać punktu z informacją turystyczną, aby tam zaopatrzyć się w bezpłatną mapkę miasta i podstawowe informacje. Jakie było moje ogromne rozgoryczenie, że udało nam się tego dokonać dopiero po godzinie poszukiwań. Punkt ten jest fatalnie oznakowany, ludzie kierujący ruchem na dworcu oraz tam pracujący nie mają o nim pojęcia. Jak się okazało znajduje się on przy najgłówniejszym wyjściu z peronów, schodami w dół.Przed dworcem kręci się całe mnóstwo czarnoskórych osób. Trudno wyczuć ich intencje. Mało komfortowo się wśród nich czuliśmy, dlatego czym prędzej ruszyliśmy dalej.

Głównym celem naszej wycieczki była katedra Duomo di Milano. Jest to najpopularniejszy obiekt turystyczny w Mediolanie i należy do największych kościołów na świecie. Budowa świątyni rozpoczęła się w 1386 roku, a zakończona została aż sześć wieków później w 1966 r. Łączy ona w sobie wiele stylów architektonicznych min.: gotycki, neogotycki oraz barok.My zdecydowaliśmy się na wejście tylko na dach świątyni. Do wyboru są dwie opcje: schody lub winda. Wybraliśmy tańszą z nich czyli schody i za 8 euro za osobę udaliśmy się na górę. Bilety kupiliśmy w kasie zaraz przy wejściu na schody, nie było kolejki. Co istotne na górę nie można wnosić dużych toreb oraz bagaży, przed wejściem jest rewizja. Dach katedry jest bardzo imponujący. Ozdobiony jest 135 sterczynami, gargulcami oraz rzeźbami. Roztacza się z niego piękny widok na panoramę miasta i Alpy.Po więcej zdjęć oraz praktycznych informacji na temat Mediolanu zapraszam na:
http://swiatrybimokiem.pl/index.php/2015/10/01/wlochy-2015-co-warto-zobaczyc-w-mediolanie/

Dodaj Komentarz